بالاخره الگوریتم جدید اینستاگرام ارائه شد، به گفته مدیران این شبکه اجتماعی، الگوریتم انتخاب میکند که کدام پست ها در صفحه اصلی شما نمایش داده شود. چندی پیش اینستاگرام اعلام کرد که آنها الگوریتم خود را بروز رسانی خواهند کرد تا رضایت هرچه بیشتر کاربران را با متناسب‌تر بودن پست‌های نمایش داده شده در صفحه اصلی جلب کنند. حالا آنها به همه این اجازه را می‌دهند که بدانند این الگوریتم چگونه کار می‌کند. اینها چیزهایی هستند که می‌دانیم:

341533 PA98DP 119 s3 - الگوریتم جدید اینستاگرام رسید، ببینیم چگونه کار می کند و برای بیشتر دیدن‌شدن پست‌ها چه باید کرد؟

صفحه اول اینستاگرام شما مخصوص شماست و بر اساس آنچه مورد علاقه شما هست مرتب شده.

پست هایی که در صفحه اول شما‌ نمایش داده می‌شود محدود به کسانی که دنبال‌ می‌کنید نیست، بلکه اینستاگرام به اینکه چه کسی را بیشتر لایک و بازدید می‌کنید نیز‌ اهمیت میدهد! بر اساس توضیحات و گفته‌های فردی که در اتاق مدیریت اینستاگرام قرار داشت،

الگوریتم جدید اینستاگرام از هوش مصنوعی و ماشینی برای در نظر گرفتن رفتار قبلی شما بهره می‌برد تا بتواند پست‌های مورد علاقه شما را در صفحه اصلی‌تان در اولویت قرار دهد. حتی اگر شما و فرد دیگری حساب‌های دقیقا مشابهی را دنبال کنید باز هم طرز چینش پست‌ها متفاوت خواهد بود.

خب این دقیقا به چه معناست؟ حب حتما دلیلی داره که پست‌های مثلا نیکی کریمی همیشه در صدر پست‌های صفحه اصلی شماست، بله شما طرفدار نیکی کریمی هستید! شما همیشه پست‌های خود نیکی یا پست‌های مرتبط با او را لایک می‌کنید پس اینستاگرام می‌تواند حدس بزند شما می‌خواهید پست‌های بیشتری از او ببینید.

ولی دوستانتان شاید او را دنبال کرده باشند ولی مثل شما طرفدار او نیستند پس مطمئنا کمتر از صفحه او بازدید می‌کنند و در نتیجه اینستاگرام برای آنها پست‌های نیکی را در اولویت قرار نمی‌دهد.

هدف اصلی الگوریتم جدید اینستاگرام این است که شما بیشتر پست‌های دوستان و آشنایانتان را ببینید، بنا به گفته مسئولان اینستاگرام، شما ۹۰ درصد پست‌های دوستان و آشنایانتان را می‌بینید در حالی که قبلا ۵۰ درصد بود. اینستاگرام خودش بر اساس لایک‌های شما یک گروه به عنوان دوستان و خانواده شما تشکیل می‌دهد، مطمئنا

اینستاگرام نیکی را عضوی از خانواده شما می‌داند در حالی که اینطور نیست! ولی حقیقت این است که مهم نیست اینستاگرام چه فکر می‌کند، مهم این است که شما صفحه اصلی حساب اینستاگرامتان را طوری که می‌خواهید می‌بینید.

حالا می‌خواهم به شما بگویم الگوریتمی که اینستاگرام استفاده می‌کند، چگونه کار می‌کند:

الگوریتم جدید اینستاگرام به کمک هوش مصنوعی خود سعی در حدس زدن پست‌های مهم برای شما را دارد و در این راه از سه الگوی اصلی پیروی می‌کند:

instagram algorithm signals 1 1 - الگوریتم جدید اینستاگرام رسید، ببینیم چگونه کار می کند و برای بیشتر دیدن‌شدن پست‌ها چه باید کرد؟

#1 علاقه الگوریتم جدید اینستاگرام حدس می‌زند شما پست را دوست خواهید داشت یا نه، هرچه احتمال لایک شدن یک پست توسط شما زیاد باشد دقیقا به همان میزان احتمال بالاتر بودن آن پست در صفحه اصلی شما زیاد می‌شود و این نشان می‌دهد الگوریتم و هوش مصنوعی از تجربیات قبلی که از لایک های قبلی شما به خاطر دارند استفاده می‌کنند.

برای مثال اگر شما یک فیلم کوتاه از علی کریمی لایک کنید، سریعا صفحه جست‌و‌جوی شما پر از ویدیوهای علی کریمی می‌شود. حتی اگر یکی از دنبال کنندگانتان ویدیویی از علی کریمی پست کند اینستاگرام حدس می‌زند که شما آن‌را نیز دوست خواهید داشت!

explore2 - الگوریتم جدید اینستاگرام رسید، ببینیم چگونه کار می کند و برای بیشتر دیدن‌شدن پست‌ها چه باید کرد؟

#2 گذرزمان این عکس چقدر پیش پست شده است؟ الگوریتم جدید اینستاگرام بر اساس زمان نیز کار می‌کند. طوری‌که پست‌های جدید را در اولویت قرار می‌دهد و پست‌هایی که بیشتر از یک هفته از تاریخ پست‌شدنشان می‌گذرد برای شما کمتر نشان خواهد داد.

اینطور که دیده می‌شود، اینستاگرام علاوه بر موضوع پست به زمان پست‌شدن عکس یا ویدیو نیز اهمیت می‌دهد. تصمیم اینستاگرام برای توسعه این بخش، از تعطیلات تابستان آغاز شد زمانی که از کریسمس گذشته بود ولی مردم هنوز پست‌های کریسمس را می‌دیدند!

offer banner 2 - الگوریتم جدید اینستاگرام رسید، ببینیم چگونه کار می کند و برای بیشتر دیدن‌شدن پست‌ها چه باید کرد؟

#3 ارتباطات شما چقدر این شخص را می‌شناسید؟ اگر شما تعداد زیادی از پست‌های شخصی را لایک کنید یا نظراتی در پست‌های آنها ثبت کنید یا اینکه تگ شوید به این معناست که آن شخص عضوی از گروه خانواده یا دوستانی است که اینستاگرام برای شما در نظر گرفته است. پست‌های کسی را که می‌خواهید در صفحه اصلی‌تان نمی‌بینید؟ پست‌های شخص مورد نظر را لایک کنید و نظراتی ثبت کنید!

راهکار دیگر: از دوستانتان بخواهید شما را در پست‌های خودشان تگ کنند، مطمئن نیستم این روش حتما نتیجه دهد ولی اینطور که دیده می‌شود می‌تواتد مفید باشد.

فاکتورها و موارد دیگری که الگوریتم اینستاگرام را قوی‌تر می‌کنند

#4 تعداد دفعاتی که برنامه اینستاگرام را باز می‌کنید چقدر صفحه اینستاگرامتان را چک می‌کنید؟ اگر به صورت مکرر این کار را می‌کنید اینستاگرام برای جذب هر چه بیشتر رضایت شما سعی در نشان دادن جدیدترین پست‌ها نسبت به آخرین بازدید شما خواهد داشت. اما اگر شما خیلی کم به صفحه اینستاگرامتان سر بزنید اینستاگرام بیشتر سعی خواهد کرد پست‌هایی که دوست دارید نشانتان دهد و از فاکتور زمان چشم‌پوشی کند.

#5 دنبال‌کردن چند نفر را در اینستاگرام دنبال می‌کنید؟ اگر تعداد زیادی را دنبال می‌کنید اینستاگرام پست‌های گلچین را به شما نشان خواهد داد که در این صورت ممکن است بعضی پست‌ها را نتوانید ببینید. ترفند: اگر فکر می‌کنید اینستاگرام پست‌هایی که می‌خواهید نشان نمی‌دهد شاید الان زمان خوبی برای خارج کردن افراد اضافی از لیست دنبال‌شده‌گانتان باشد.

#6 استفاده اگر شما مدت زمان زیادی را در اینستاگرام می‌گذرانید، اینستاگرام صفحاتی را که دنبال می‌کنید عمیق‌تر جست‌و‌جو خواهد کرد تا پست‌های بیشتری را در اختیارتان بگذارد اما اگر تنها چند دقیقه در روز از برنامه استفاده می‌کنید اینستاگرام تنها پست‌های انتخاب شده را نشانتان خواهد داد.

img 4487 - الگوریتم جدید اینستاگرام رسید، ببینیم چگونه کار می کند و برای بیشتر دیدن‌شدن پست‌ها چه باید کرد؟

برای ارائه توضیحات بیشتر، اینستاگرام سوالاتی را مطرح کرده و جواب آنها را نیز داده که برخی از آنها عبارتند از:

آیا اینستاگرام با الگوریتم زمانی (الگوریتم قبلی که بر اساس زمان پست‌شدن پست‌ها کار می‌کرد) باز می‌گردد؟

نه! برنخواهد گشت. اینستاگرام به دنبال ایجاد قسمتی به نام پست‌های جدید بود که ظاهرا برای جلوگیری از بهم خوردن نظم برنامه از آن منصرف شده‌اند. چون در نظر آنها ممکن است اعضای این شبکه اجتماعی ماهیت اصلی این شبکه اجتماعی را در وجود جزئیات بیش از حد، فراموش کنند.

نکته دیگر اینکه اینستاگرام پست‌های افرادی را که دنبال می‌کنید به هیچ وجه از دید شما دور نمی‌کند یا به اصطلاح قایم‌ نمی‌کند بلکه فقط اولویت‌بندی می‌کند و اگر شما زمان زیادی در اینستاگرام صرف کنید حتما پست هایی که در اولویتتان نیستند را هم خواهید دید.

اگر من کاربری صفحه خود را به کاربری تجاری تغییر دهم، در الگوریتم جدید، بازدید از آن کمتر خواهد شد؟

خیر. اینستاگرام فرقی بین اکانت‌های مرتبط با مشاغل و اکانت‌های خصوصی قائل نیست، پس تاثیری در دیده‌شدن شما نخواهد داشت.

اگر من به جای عکس، ویدیو ارسال کنم در الگوریتم جدید اینستاگرام جایگاه بهتری خواهم داشت؟

دیگر نه. شاید این مسئله در الگوریتم قبلی درست بود ولی دیگر اینطور نیست. ولی الگوریتم جدید علاوه بر یکسان دانستن ویدیو و عکس، در صورت کمتر دیدن ویدیوهای اینستاگرامی آنها را برای شما کمتر نشان خواهد داد.

آیا استفاده از امکانات جدید اینستاگرام می‌تواند باعث بیشتر دیده شدن پست‌های شما شود؟

خیر. از این پس استفاده از رویداد های روزانه(استوری) و یا ویدیوهای زنده(لایو) برای شما تاثیر مثبتی نخواهد داشت. طبق گفته یکی از کارکنان اینستاگرام استفاده از امکانات متفاوت اینستاگرام برای شما مفید نخواهد بود، تنها راهی که می‌توانید حسابتان را ارتقا دهید ارتقا دادن محتوی آن و جذب هرچه بیشتر افراد است.

پست کردن مکرر و زیاد باعث آسیب به جایگاه شما در الگوریتم می‌شود؟

نه آسیبی نمی‌زند ولی هرچه تعداد پست‌های شما بالاتر رود ممکن است الگوریتم جدید اینستاگرام پست‌های دیگری را مابین پست‌هایتان قرار دهد که می‌تواند باعث کمترشدن بازدید از پست‌های شما شود.

اگر از هشتگ‌های ممنوعه استفاده کنیم چطور؟ می‌تواند باعث پایین آمدن بازدید شود؟

زمان گوش دادن فرا رسید! شادوبن (فیلترکردن‌ مخفیانه برخی هشتگ‌ها توسط اینستاگرام) عملا وجود ندارد! سال گذشته بسیاری از حساب‌های اینستاگرامی به دلایل نامشخصی دچار مشکلاتی شدند که بعدها مشخص شد این اتفاق به دلیل استفاده مکرر آنها از یک هشتگ مشخص افتاده بود که اینستاگرام این حرکت را به عنوان اسپم (نوعی تخلف و رفتار نادرست در شبکه‌های اجتماعی) شناسایی کرد.

با استناد به گفته اینستاگرام در هر صورت این مسئله دیگر مطرح نیست. پس حالا زمان خوبی برای ارتقای استراتژی استفاده از هشتگ‌هایتان است.

1 دیدگاه در “الگوریتم جدید اینستاگرام رسید، ببینیم چگونه کار می کند و برای بیشتر دیدن‌شدن پست‌ها چه باید کرد؟

  1. رسانویس گفت:

    سلام، مقاله خوبی بود.
    یه مقاله نوشتم با موضوع (پربازدید کردن فیلم) احتمالا برای کسانی که این مقاله رو مطالعه کردند مفید باشه:
    http://rasanevis.com/increase-movie-visit/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *