در اینجا سعی داریم در مورد اینکه چگونه بازدهی شبکه‌های اجتماعی خود را بالا ببریم توضیحاتی و نکات مهمی را در این زمینه برای شما ارائه کنیم.

social media 1024x683 - چگونه بازدهی شبکه های اجتماعی خود را بالا ببریم

افزایش بازدهی شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی طرفداران زیادی را در دنیای دیجیتال به خود اختصاص داده‌اند و در حال حاضر فعالیت در این شبکه‌ها برای مدیران وب‌سایت امری اجتناب‌ناپذیر خواهد بود، در این مقاله چند روش سریع برای بیشتر کردن محبوبیت در شبکه‌های اجتماعی را برای شما خواهیم گفت. محبوبیت در شبکه‌های اجتماعی موجب  نمایش زیادتر برند شما می‌شود و باعث بهبود رتبه وب‌سایتتان در موتورهای جستجو و ایجاد ارتباط بهتر با مخاطب خواهد شد.

ساختن یک صفحه به‌خصوص برای وب‌سایت

برای حضور در شبکه‌های اجتماعی از پروفایل شخصی استفاده نکنید، بعضی اشخاص با این تصور که پروفایل شخصی را می‌توان سریع‌تر رشد داد با این دیدگاه که دیگران را به لیست دوستان خود اضافه می‌کنند از پروفایل شخصی با اسم  کسب‌وکارشان برای فعالیت در شبکه اجتماعی استفاده می‌نمایند، بهتر است از یک صفحه به خصوصی که امکان پسندیده شدن را داشته باشد استفاده نمایید. اکانت های شخصی محدودیت‌هایی دارند که احتمال دارد در آینده برای شما اشکالاتی را به وجود آورند مثل محدودیت تعداد دوستان در بعضی شبکه‌های اجتماعی! چنان چه هدفتان بزرگ هست و قصد راه‌اندازی یک صفحه با محبوبیت زیاد را دارید بهترین روش درست کردن یک صفحه تجاری اختصاصی هست.

طراحی عکس پروفایل زیبا به همراه کاور

به این بخش یعنی عکس پروفایل و کاور موقع  طراحی صفحه تجاری در شبکه‌های اجتماعی توجه بیشتری داشته باشید، شما با این دو عکس در دنیای شبکه‌های اجتماعی شناخته می‌شوید به دلیل اینکه این دو چیز شخصیت برند شمارا افزایش می‌دهد. تلاش کنید در عکس پروفایل برند خود را به نمایش بگذارید و خدمات خود را در عکس کاوری که قرار می‌دهید درج کنید.  و مطالبی در آن قرار دهید که بتواند کاربران را مجبور کند تا از صفحه شما دیدن کنند.

using apps on the phone and facebook on the laptop 23 2147651301 - چگونه بازدهی شبکه های اجتماعی خود را بالا ببریم

تکمیل کردن اطلاعات قسمت درباره ما

هر صفحه تجاری دارای بخشی با اسم درباره ما دارد که در آن بخش اطلاعات مرتبط به تجارت خود و همچنین خدماتی که عرضه می‌کنید را قرار دهید. قطعاً اطلاعات تماس خود را در این بخش اضافه کنید، این کار موجب بالا رفتن اعتبار صفحه می‌شود و کاربران از این طریق می‌توانند به‌آسانی با شما در تماس باشند.

 

منتشر کردن مطالب مفید

بعد از درست کردن یک پروفایل تجاری مهم‌ترین کار بروز کردن آن است که می‌بایست هرروز صفحه خود را بروز کنید. با منتشر کردن مطالب کاربردی و مفید درزمینهٔ حرفه‌ای خودتان با مخاطبین در ارتباط باشید و تلاش کنید از منتشر کردن پشت سر هم مطالب تبلیغاتی جلوگیری کنید، با منتشر کردن مطالب صوتی و تصویری می‌توانید ارتباط مناسب‌تری با مخاطب برقرار نمایید.

رعایت کردن اصول و فرهنگ شبکه‌های اجتماعی

این‌گونه شبکه‌های اجتماعی دارای یک محیط دوستانه می‌باشند و اشخاصی برای ایجاد ارتباط با همدیگر و اطلاع از وضعیت دوستان خود و یا سرگرم شدن و گذراندن زمان به آن مراجعه خواهند کرد، درصورتی‌که تمایل دارید به نتیجه‌های خوبی دست پیدا کنید حتماً بر اساس این شرایط با مخاطبین ارتباط برقرار نماید، تلاش کنید بسیار آسان و دوستانه مطلب‌های خود را بنویسید و با منتشر کردن لینک‌های گوناگون دنبال‌کنندگان را مجبور به کلیک و یا خارج کردن از شبکه‌های اجتماعی نکنید.

network connection concept 1134 46 - چگونه بازدهی شبکه های اجتماعی خود را بالا ببریم

 

احترام گذاشتن به نظر مخاطبین

هر فردی که برای مطالب شما نظری قرار می‌دهد برای آن زمان گذاشته است و شما می‌بایست برای آن فرد احترام قائل شوید، بهتر است جواب نظرات را تا می‌توانید بدهید؛ البته بسیاری از نظرات برای  انرژی دادن و تشکر به نویسنده درج می‌گردد و احتیاجی به پاسخ نخواهد داشت، ولی درصورتی‌که سؤالی پرسیده شد تلاش کنید آن را جواب دهید.

لینک دادن وب‌سایت خود به صفحه‌های شبکه‌های اجتماعی

بسیاری از افراد به مطالب وب‌سایت شما علاقه‌مند هستند ولی آگاهی ندارند که شما در شبکه‌های اجتماعی هم فعال هستید، حتما لینک دهی از وب‌سایت خود به صفحات شبکه‌های اجتماعی را انجام دهید و صفحه‌های خود را به مخاطبین وب‌سایتتان معرفی نمایید و از آن‌ها درخواست کنید که شمارا در شبکه‌های اجتماعی دنبال نمایند.

 

تفاوت قائل شدن برای افراد دنبال کننده شبکه‌های اجتماعی

می‌توانید بعضی مطالب را تنها در شبکه‌های اجتماعی انتشار دهید، مطالب کوتاه و خواندنی را به‌صورت یک مطلب کوتاه بگذارید و در وب‌سایت آن‌ها را درج نکنید، قطعاً به این موضوع اشاره داشته باشید که بعضی از مطلب‌ها تنها در شبکه‌های اجتماعی انتشار داده می‌شوند و در سایت قرار نمی‌گیرند. این موضوع کاربران سایت را به دنبال کردن شما در شبکه‌های اجتماعی مجبور خواهد کرد.

cityscape icon symbol web element 1150 1791 - چگونه بازدهی شبکه های اجتماعی خود را بالا ببریم

متصل کردن شبکه‌های اجتماعی به همدیگر

احتمالاً از این موضوع اطلاعی نداشته باشید که بعضی شبکه‌های اجتماعی امکان متصل شدن به همدیگر  رادارند، مثلاً  شما می‌توانید شبکه اجتماعی توییتر، فیس‌بوک،  اینستاگرام را به هم اتصال دهید و با منتشر کردن یک مطلب در اینستاگرام این مطالب به صورت خودکار در دو شبکه دیگر قرار خواهند گرفت، جالب اینجاست که مطالب به شکلی انتشار داده می‌شوند که تعیین می‌شود از طریق دیگر شبکه‌های منتشرشده است و این موضوع موجب می‌شود که کاربران  بتوانند شمارا در نیز شبکه‌های اجتماعی پیدا کنند و در آنجا هم شمارا دنبال کنند.

استفاده نکردن از سیستم‌های منتشر کردن خودکار

سایت‌های بسیاری وجود دارند که با بهره‌گیری از فید RSS سایت، مطالب وب‌سایت شمارا به شکل خودکار بعد از منتشر کردن در شبکه‌های اجتماعی هم منتشر می‌کنند، احتمالاً در ابتدا به نظر خوب بیاید و کار شمارا به‌عنوان مدیر وب‌سایت آسان کند، ولی بعد از مدتی صفحه شما در شبکه‌های اجتماعی به یک صفحه پر از لینک‌های نامفهوم و زشت تبدیل می‌شود و تعداد بسیاری از کاربران دیگر قادر به دنبال کردن صفحهٔ شما نخواهند شد.

در ایمیل‌های خبرنامه کاربران را تشویق کنید

درصورتی‌که در وب‌سایت خودتان خبرنامه دارید و به شکل پیوسته آخرین مطالب خود را برای آن‌ها انتشار دهید. در این قسمت هم می‌توانید با اعلام منتشر کردن مطالب به خصوصی فقط در شبکه‌های اجتماعی، کاربران را تشویق به دنبال کردن صفحه‌های خودتان کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *